Czy hałas prowadzi do większej produktywności?

niedziela, 16 marca 2014


Pisałam w pierwszym poście, że przemyślenia nad tym, jak efektywniej i korzystniej finansowo zarządzać własną szafą, doprowadziły mnie do dziedziny, którą bardzo polubiłam. Chodzi mi o rozwój osobisty i sztuczki-nawyki, jakie zastosować, aby być bardziej produktywnym. Wiadomo, że w każdej księgarni można znaleźć mnóstwo mniej lub bardziej sprawdzonych książek na ten temat, dlatego postaram się przytaczać Wam tylko te techniki, które mnie zaciekawiły i pozytywnie zaskoczyły. Dzisiaj poruszę temat skupienia podczas pracy.

W jakim „dźwiękowym” otoczeniu Twoja praca jest najbardziej wydajna? Wydaje Ci się, że jest to cisza? Masz rację – tylko Ci się wydaje! Większość ludzi potrzebuje do pracy pewnej dawki przyjemnego hałasu. Jeśli chodzi o mnie – mogę pracować w każdym miejscu, o ile w słuchawkach będą ćwierkać ptaszki. Wiem jednak, że nie każdy preferuje przyrodę jako dźwięki prowadzące do maksymalnej koncentracji. Mam jedną ulubioną kawiarnię, która swoim życiem przekonuje mnie do rozmyślania nad światem nauki, pracy dokładnie w tym miejscu. Domyślam się, że gwar, jaki w niej panuje, podoba się nie tylko mi - widzę tam sporo ludzi pracujących na laptopach. Jeśli Twoją drogą do skupienia jest też kawiarniany szmer, gorąco polecam Ci aplikację, która zagwarantuje Ci te dźwięki bez wychodzenia z domu. Dzięki Coffitivity skoncentrujesz się na pracy, a rozpraszacze nie będą takie uciążliwe. Wystarczy, że wybierzesz, który kawiarniany dźwięk Ci najbardziej odpowiada i klikniesz ‘play’.

Innym rodzajem tła Twojej produktywnej pracy mogą być:

1. Odgłosy przyrody. Przy niczym innym nie koncentruję się tak jak przy ćwierkach ptaków czy odgłosach deszczu.

2. Szum. Biały, niebieski, różowy. Możesz sobie wybrać w aplikacji jaki chcesz.

3. Muzyka bez słów. Np. poważna, ale nie tylko. Uwielbiam pracować przy 4 porach roku Antonio Vivaldiego czy RMF Classic – zbiorem najlepszej muzyki filmowej.

4. Radio. Z taką muzyką, jaką lubisz.

Ciekawi mnie bardzo, jakie tło sprzyjało Twojej koncentracji do tej pory? Czy podoba Ci się któraś z wymienionych powyżej opcji? Były Ci znane wszystkie, czy tylko niektóre? Koniecznie daj mi znać!

Paulina Łapińska
stylisheast@gmail.com


źródło zdjęcia: http://thebrandingmuse.com/wp-content/uploads/2013/09/StylishWomanwithLaptopNotebookinCafe.jpg

4 komentarze:

 1. naprawdę udany post :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szumu nie trawię, ale za to uwielbiam pracować przy muzyce klasycznej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziel się z nami swoimi ulubiony utworami ;) Chętnie się zainspiruje.

   Usuń

 
Stylish East © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions