Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

czwartek, 18 czerwca 2015

Nikt nie jest idealny. Nasze style również nie są. I nasze szafy nie są idealne. A od lat wiadomo, że perfekcja może człowieka zgubić. Jednak podczas planowania zestawu na kolejne wyjście czy imprezę (nie ważne, czy robimy to na dwa dni przed czy 15 minut przed wyjściem) warto chociaż niektóre elementy naszego zestawu przemyśleć.

Poniżej zamieszczam wskazówki, czego warto się wystrzegać. Albo jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo. Modowe.

Aha.

Nie tego szukałeś/aś? Hm, dla Ciebie też mam kilka słów.

Nie zawsze życie układa się jak czysta wyprasowana koszula na ciele w romiarze XS. Czasem bywa naprawdę do bani. I nie chodzi mi o te modowe wpadki, o których napiszę poniżej. Chodzi mi o takie sytuacje jak słabe oceny w szkole, brak towarzystwa, kompleksy, czy przemoc domowa. Znam te problemy. I wiem, że czasem naprawdę ciężko jest sobie z nimi poradzić. Nachodzą nas czarne myśli. Bardzo czarne. Ale wiesz, co jest najważniejsze w tym wszystkim? Żeby się nie poddawać i szukać rozwiązań, szukać tego światełka na swojej drodze życia. Nie rezygnuj ze szczęścia, które nadejdzie. Warto walczyć. Właśnie tak jest - póki żyjesz, walczysz o lepsze jutro. I nie zostawiasz pogrążonej w żałobie rodziny i znajomych. Samobójstwo to nie jest rozwiązanie. Nie ma problemów, z którymi nie można sobie poradzić, zatem zawsze jest nadzieja na pozytywne zakończenie męczących Cię spraw.

Jeśli potrzebujesz rozmowy, zadzwoń pod wybrany numer z podanych poniżej. Nikt nie będzie Cię ani oceniać, ani pytać o nazwisko. Po drugiej stronie czeka po prostu osoba, która Ci pomoże.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Pomysłodawcą akcji jest Jan z bloga stayfly.pl. Wrzucił kiedyś wpis o przewrotnym tytule i zamieścił w nim powyższe numery telefonu. Ku zgrozie, wpis ma 4tys. odwiedzin miesięcznie (!). Jeśli taki wpis jak mój, może pomóc chociaż jednej osobie, cieszę się, że go zamieściłam. Masz bloga? Pomóż przy hackowaniu Google! Lepiej, aby osoby szukające pomysłu, jak się zabić, znalazły nadzieję i wiarę, niż przepis na śmierć. Więcej o akcji na blogu Jana.

A poniżej jeszcze lista rzeczy, których warto unikać, jeśli chcesz dobrze wyglądać ;)

Sylikonowe ramiączka
Nie oszukuj się. To tylko wspomnienie poprzedniej dekady. Teraz jest tyle sposobów na niezauważalną bieliznę, że gumowe sznurki można sobie odpuścić. Bralet. Bardotka. I tak dalej.

Niedopasowany stanik
Pozostając w temacie bielizny. Jestem pewna, że sławne 75B przypada naprawdę nielicznym. A ten wylewający się nad miseczkę kawałek cyca właśnie to potwierdza. Rozmiar swojego biustonosza możesz określić nawet w necie. A w sklepie może pomóc Ci brafitterka.

Czarna bielizna pod jasnym strojem
Znowu ta bielizna! Podobno to ta część garderoby, której nie widać. Dobrze by było. Czy tylko mnie mierzi widok czarnego biustonosza przebijającego spod jasnej bluzki, jakby na świecie nie było beżowych staników?

Wyglądający spod szortów cellulit
Mają go nawet gwiazdy. Mówią, że skłonność do niego jest genetyczna. A podczas wysokiej temperatury nie sposób nosić coś dłuższego niż szorty. Wiem, wiem, wiem. Ale jak będziemy regularnie ćwiczyć, to powoli ciało będzie stawać się jędrniejsze i powiemy tej niedoskonałości Au revoir!

Eksponowanie zbyt wielu atutów na raz
Kusa bluzeczka bez ramiączek i do tego jeszcze dekolcik. Mini spódniczka. Szpileczki. Nie zimno Pani? Ile za godzinkę?

Legginsy zamiast spodni
Nic dodać, nic ująć? Moim zdaniem dodać dłuższą bluzkę oraz ująć ćwiczeniami i dietą trochę kilogramów (Wiem, jak bardzo jestem złośliwa, wiem).


Frotki i spinki, wspomnień dzieciństwa czar
Dorosła osobą z kolorową, włochatą frotką na głowie. Według mnie połączenie kuriozalne. A wystarczyłaby zmiana na coś takiego jak poniżej i kucyk wyglądałby super :)


Brudne plamy na policzkach zamiast bronzera lub różu
Makijaż działa cuda. Zmienia rysy twarzy, zakrywa niedoskonałości, podkreśla atuty. Oczywiście, jeśli jest dobrze wykonany. Trzeba uważać, bo jedno za mocne pacnięcie pędzlem i zamiast podkreślić kości policzkowe, zrobisz z siebie klauna (jeśli nie pracujesz jako klaun, to lipton).

Brudne buty
Nawet najlepszy outfit nie zrobi takiego wrażenia, jak powinien, gdy buty będą ubłocone lub zakurzone. Małe opakowanie mokrych chusteczek trzymane w torebce na pewno pozwoli uniknąć takiej wpadki.

Łuszczący się lakier na paznokciach
To mój grzech. Czasem jestem wykończona wieczorem i myślę „zmyję rano”. Rano budzę się 30 minut po budziku i z wyrzutami sumienia i nieładnym już lakierem wychodzę. Ale pracuję nad poprawą. A i lepiej nie pomalować, niż chodzić z odrostem lub odpryskiem.


Pamiętaj – nikt nie jest perfekcyjny, nieważne czy chodzi o błahostki, czy o poważne sytuacje. Gorsze chwile miewa każdy, ale nie warto przez nie się załamywać. Zawsze jest nadzieja na lepsze jutro :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Stylish East © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions