Białystok – 5 modowych faktów

środa, 30 lipca 2014

1. Czy wiesz, że Białystok nazywano „Manchesterem Północy”, ponieważ był – obok Łodzi – największym ośrodkiem włókienniczym dawnej Polski?

2. Czy wiesz, że istnieje Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów „ITE” opisujące białostocki przemysł włókienniczy na przestrzeni lat?

3. Czy wiesz, że w Białymstoku swoje kolekcje prezentowali polscy projektanci tacy jak Maciej Zień, Grażyna Hase, Michał Starost czy Bartosz Malewicz…?

4. …a także zagraniczni, np. Iryna Nakoneczna z Ukrainy, Atelier Kikala i Galib Gassanov z Gruzji, czy Anastasia Miranovich z Białorusi?

5. Czy wiesz, że już jutro Białystok zamieni się na 4 dni w miasto pełne pokazów mody? Fashionable East to impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie, z położeniem akcentu na prezentację młodych projektantów, oraz uznanych projektantów z krajów wschodniej i zachodniej Europy – Polski, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Litwy czy Francji. Będziemy mogli zobaczyć kolekcje takich gwiazd jak Michał Starost, Natasha Pavluchenko, Ioana Ciolacu, Mariusz Przybylski czy Dawid Tomaszewski. Nie zabraknie również kolekcji młodego białostockiego projektanta Pawła Androsiuka oraz koncertu Marii Sadowskiej. Szczegóły można poznać tutaj. Ja już nie mogę się doczekać, a Wy? :)

Paulina Łapińska
stylisheast@gmail.com


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Stylish East © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions