Fashionable East Białystok 2015 - dzień 1

piątek, 31 lipca 2015

Fashionable East zawitało do Białegostoku już po raz trzeci. Coraz większa forma i rozmach wydarzenia robi wrażenie. Po namiocie na Rynku Siennym w 2012 r., auli Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej podczas Innego Wymiaru Mody zastępującego FE w 2013 roku i wielkim namiocie przed Teatrem Dramatycznym w zeszłym roku, przyszedł czas na  Operę i Filharmonię Podlaską. Tak dostojny budynek dodaje imprezie wytworności i  jestem zdania, że Fashionable East w końcu odnalazło swoje miejsce w Białymstoku.


Wydarzenie przyciągnęło już ponad setkę przedstawicieli mediów, a swoje kolekcje prezentują wciąż nowe twarze. Można by rzec, że impreza kwitnie – zobaczymy, co będę sądziła o tej edycji w niedzielę po zakończeniu :)

Dzisiaj odbyły się warsztaty DIY dla nastolatek prowadzone przez Ilonę Kanclerz, wernisaż wystawy „Historia w 200 torebkach” Elżbiety Smoleńskiej, pokaz fryzur Dawida Mazerskiego z Atelier Mazerscy oraz pokaz kolekcji „Flower Chic” Michała Starosta we współpracy z Pachnącą Szafą. 

Ilonę Kanclerz śledzę poprzez jej fanpage na FB od poprzedniej edycji Fashionable East. To nagradzana w kraju i za granicą artystka, projektantka i stylistka oraz ambasadorka Śląska. Z ciekawością przyglądałam się, jak Pani Ilona tłumaczy młodym fashionistkom, czym się charakteryzują style w modzie i jak je przenieść na zwykły t-shirt. Artystka uważnie słuchała pomysłów dziewczynek i doradzała w kwestii przeróbek. Tak się napatrzyłam na te DIY, że aż nie mogę się doczekać, kiedy dorobię mojej koszulce frędzle… :)

Wystawa „Historia w 200 torebkach” Elżbiety Smoleńskiej okazała się trzema gablotkami z małymi torebkami z ubiegłego wieku w środku. Do obejrzenia były misterne torebeczki wyszywane koralikami, haftowane, „z kolczugi”, z materiału, jak również metalowe. Największe wrażenie zrobiły na mnie jednak te haftowane.


Pokaz fryzur "More & More" Dawida Mazerskiego z Atelier Mazerscy odbył się na tarasie widokowym Opery. Włosy modelek miały za zadanie zrobić wrażenie i pokazać, że duże jest piękne. Myślę, że pokaz byłby bardziej widowiskowy, gdyby odbył się w środku gmachu przy innym oświetleniu i na lepszym tle do zdjęć. Plan stworzenia dwumetrowej konstrukcji z włosów zakończył się jednak na zbudowaniu tylko ok. metrowej konstrukcji. Ale jedno jest pewne – Dawid Mazerski ma potencjał i naprawdę lubi to, co robi :)
zdjęcia: ja i D

Na pokaz kolekcji Michała Starosta niestety nie dotarłam. Jutro natomiast czeka na nas First Run, w którym zaprezentują się Aneta Popławska, Serafin Andrzejak oraz Yan Novac & Natalia Gozdowska. W paśmie Fashion Now zobaczymy kolekcje Barbary Piekut MO.YA fashion, Cher Nika by Cherkas – Sergeya Cherkas oraz Sax35th by Alicja Czarniecka. Zostanie wręczony również Diament Mody, po czym w paśmie Fashion Star swoją kolekcję zaprezentuje Natasha Pavluchenko.

Będzie się działo! Do zobaczenia jutro w Operze! :)

2 komentarze:

  1. Technicznie Wydział Architektury PB nie liczy się jako edycja FE. Pierwsza edycja była w namiocie na Rynku Siennym w 2012 ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie, w 2013 roku pokazy mody odbyły się pod sztandarem Innego Wymiaru :) Dzięki za przypomnienie!

      Usuń

 
Stylish East © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions