Fashionable East 2015 – dzień 2 – Fashion Now

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Fashion Now to ciąg przedstawiający kolekcje projektantów, którzy są już od kilku lat na rynku modowym. W piątek swoje projekty na Fashionable East przedstawili Barbara Piekut z marką MO.YA fashion, Sergey Cherkas z marką Cher Nika by Cherkas oraz Sax35th by Alicja Czarniecka.

Podczas tegorocznej edycji premierę miała kolekcja „Hidden treasures” Barbary Piekut. W projektach królowały czerń, biel i złoto. Marka mo.ya fashion charakteryzuje się kreacjami przeznaczonymi na wielkie wyjścia, zatem na wybiegu można było zobaczyć wieczorowe sukienki i kombinezony, sukienki wizytowe, a nawet suknie ślubne czy sukienkę dla małej elegantki. Elementy, na jakie warto było zwrócić uwagę, to rozcięcia z przodu sukienek oraz koronki w nieoczywistych miejscach, np. na udzie. Finał należał do Marty Milewskiej, która wyszła w sukni ślubnej rodem z bajki Disneya. O takiej sukni marzy każda kobieta, która w środku czuje się księżniczką. Szyku dodawała biżuteria Swarovskiego. Kolejny pokaz należał do projektów Sergeya Cherkasa i jego kolekcji „STRONG”. Przeznaczona jest ona dla kobiet, które lubią elegancję, ale nie klasykę. Ukraiński twórca utożsamił swoją kolekcję z ciężkimi czasami, jakie przeżywa jego kraj. Ubrania były w tonacji szarego, fioletu oraz czerni. Ciekawym elementem były przezroczystości i duża biżuteria projektantki Tatiany Chornej. Najbardziej w pamięć zapadła mi spódnica maxi oraz drapowana cienka bluzka z długim rękawem.Podczas przygotowań do pokazu jest tyle roboty, że czasem coś może umknąć. Tu widzimy nieoderwaną metkę przy bucie ;)
Ostatnim pokazem z serii Fashion Now był pokaz Sax35th by Alicja Czarniecka. Zrobił on na mnie największe wrażenie - pewnie dlatego, że w tym sezonie jestem wielką miłośniczką frędzli i etno wzorów. Z tej kolekcji mogłabym nosić wszystko. Na nieszczęście, podczas pokazu rozładował mi się aparat, zatem wrzucam tylko kilka ujęć.

wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa

Uczestnictwo w Fashionable East Białystok 2015 pokazało mi, że przede mną jeszcze długa droga, jeśli chcę robić dobre zdjęcia. Ale od cieszę się, że uczestniczyłam w tym evencie fotografując „na rampie”, a nie tylko siedząc i oglądając pokazy. Moim zdaniem, podest dla fotografów i kamerzystów był w ogóle super rozwiązaniem, biorąc pod uwagę zeszłoroczny „tetris” w namiocie. Miłym doświadczeniem było spędzenie tych kilku dni z profesjonalistami – projektantami, fotografami, dziennikarzami etc. Podsumowanie imprezy wrzucę razem ze zdjęciami z backstage’u, jednak póki co, to jeszcze przed nami relacja z soboty i niedzieli. 

Do następnego! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Stylish East © 2012 | Designed by Bubble Shooter, in collaboration with Reseller Hosting , Forum Jual Beli and Business Solutions